להיות מלכים – ליום הכיפורים

בראש השנה אנחנו ממליכים עלינו את הקב"ה בקול תרועת השופר.

קול התרועה הוא קול שבור, מדוע המלכת ה' היא ע"י שבר?

הקב"ה רוצה אותנו רצוצים, שבורים? "זבחי אלוקים רוח נשברה"?

כדי להבין את הרעיון ניקח לדוגמא מדינה. למדינה יש כללים ברורים (בירוקרטיה בלעז) ונהלים איך עושים כל דבר, מה מותר ומה אסור ומתי. כל אנשי המדינה מחוייבים לפעול לפי הכללים והחוקים האלה.

מיהו היחיד שיכול לשבור את הכלים ולפעול בניגוד לכללים?

רק המלך, שקבע אותם. בבית חולים יש נהלים לכל פרוצדורה, אבל ראש המחלקה יודע מתי יש מקרי חירום מיוחדים שבהם צריך לשבור את הכללים כדי להציל חולה. שבירת הכללים היא תכונה מלכותית.

גם לכל אחד מאיתנו יש כללים. חוקים פנימיים שלפעמים אנחנו אפילו לא מודעים להם.

 החל מ'אני לא יכולה להתחיל את היום בלי קפה' וכלה ב'אני לא עונה למי שמדבר איתי בצורה כזו'. (ואבי אבות הכללים- הטעות הבסיסית שיש לכל אחד מאיתנו שגורמת לנו לחשוב כאילו 'אני שווה רק כש______'). ואנחנו מנהלים את חיינו לפי הכללים האלה.

בעל התשובה הוא מי שמוכן לשבור את הרגליו הרעים ואת הכללים שכובלים אותו. שמחליט שהוא עוזב ושובר את הכללים הישנים והלא טובים שלו. והקב"ה אומר- אתה שובר את הכללים? בוא, אני אשבור למענך את הכללים ואחתור חתירה מתחת כסא הכבוד ואקבל אותך בתשובה. מצד הכללים הרגילים בעולם- מי שחטא- אין לו מה לעשות. רק ה', מלך המלכים, יכול לשבור את הכללים ולקבל אותנו בתשובה.

מבוסס על שיעור נפלא של הרב קשתיאל. השיעור המלא נמצא פה:

https://youtu.be/YYclNnZe1QI

שנזכה להיות מלכים באמת!

כתיבה וחתימה טובה לכם ולכל בית ישראל!

אולי יעניין אותך גם...

למה גיסתי המדהימה לא קיבלה את הילדים שלי?

"לפעמים כואב לי הלב על הילדים שלי.

אני רואה איך גיסתי מתנהגת עם הילדים שלה, באיזה סבלנות היא יושבת איתם, קוראת להם סיפורים, עושה איתם יצירות… ואני? אני שונאת לספר סיפורים ואין לי סבלנות ליצירות. אני רק נותנת לילדים שלי לשחק במשחקים קנויים בבית או מקסימום הולכת איתם לגינה… מסכנים!

קראי עוד »

המדריך המעשי לכיבוד הורים (2)

בפעם הקודמת דיברנו על השלב הראשון בכיבוד הורים- לרדת ממגדל הפיקוח, להפסיק להסתכל מלמעלה על ההורים ולשפוט אותם. המאמר המלא נמצא פה ומהו השלב הבא? "אם

קראי עוד »

תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גבר?

גם לך מגיע לחיות טוב עם ההורים שלך!
אז מה אם השאלות פה מנוסחות בלשון נקבה?

אחת הסיבות שהעברתי את הסדנא הפרונטלית לפורמט אינטרנטי היא שנשים שהשתתפו בסדנא ביקשו להעביר את הטוב הזה לגברים שלהן ופשוט אין מי שמעביר סדנאות כאלה לגברים…

 

מוזמן להצטרף!

הקורס יצא לאור!

אפשר להירשם פה כמתעניינת ולקבל פרטים נוספים

שלחתי לך מייל עם פרטים.